سیستم کنترل دسترسی (محدود سازی آسانسور)

سیستم کنترل دسترسی(محدود سازی آسانسور): VAX201, VAX202

مبتنی بر تکنولوژی بازشناسایی رادیویی یا به اختصار RFID می باشد. سیستم های مبتنی برRFID سامانه های شناسایی بیسیمی هستند که قادر به تبادل داده ها با برقراری ارتباط بین تگ با یک دستگاه خواننده READER می باشد. این ارتباط از طریق سیگنال الکترونیکی و الکترومغناطیسی برقرار شده که برای شناسایی نیازی به ارتباط تماسی ندارند. امروزه با به کارگیری این تکنولوژی در پنل های شستی آسانسور دیگرنیازی به سوئیچ آلفا یا به عبارتی قفل و کلیدهای منسوخ قدیمی برای کنترل تردد آسانسورها نمی باشد.

شرکت مدیا با استفاده از این تکنولوژی سیستم های مختلف به روز و مدرنی طراحی و تولید کرده که سطوح مختلفی از مدیریت روی ترددها را در آسانسور با اهداف زیر فراهم می آورد:

۱-افزایش امنیت ساختمان

۲-مدیریت دسترسی افراد به طبقات

۳-جلوگیری از استهلاک بی مورد آسانسور

 

 

یکی از ساده ترین سیستم های محدودسازی آسانسور مبتنی برRFID سیستم کنترل دسترسی تک خروجی آسانسور می باشد که دارای یک خروجی فعال با GND است؛ که به دو صورت زیر قابل استفاده می باشد:

-۱جایگزین پوش باتن روی پنل شستی طبقه یا کابین

-۲با یک یا گروهی از پوش باتن های آسانسور ، روی پنل کابین یا طبقه سری می گردد.

 

استفاده از روش دوم مزیت بسیار خوبی دارد که اصطلاحاً به آن قابلیت مد مهمان یا به عبارتی BYPASS کردن سیستم می گویند. این قابلیت به ترتیبی می باشد که اگر بنا به هر دلیلی ساکنین ساختمان بخواهند سیستم کنترل دسترس آسانسور را موقتاً ازمدار خارج کنند تا کلیدها بدون نشان دادن تگ قابل استفاده باشند ، بدون نیاز به تکنسین آسانسور می توانند با استفاده از کارت مستر(کارت تنظیمات) دستگاه را از مدارخارج نموده و کلیدهای متصل به آن آماده فرمان گرفتن شوند. این دستگاه متناسب با شرایط نویز و شوک های الکترونیکی و الکترومغناطیسی موجود در سیستم ۳فاز آسانسور طراحی شده است که نسبت به نمونه های وارداتی و یا تولید داخل، ازعملکرد بسیار مناسب تری برخورداراست و توسط شرکت مدیا به مدت ۳سال دارای گارانتی تعویض می باشد.

 

همچنین این دستگاه دارای بازرصوتی و LED”” نشانگر دورنگ سبز-قرمز است که به کاربرکمک می کند به سهولت تنظیمات دستگاه را با استفاده از بروشور راهنما انجام دهد. دستگاه کنترل دسترسی قادر است به راحتی کارت یا جاسوئیچی را از فاصله ۵ سانتی متری تشخیص دهد و برخلاف دستگاه های غیراستاندارد موجود در بازار که بعضاً برای آسانسور هم طراحی نگردیده اند از طول عمربسیار بالاتری برخوردار است. این دستگاه قابلیت شناسایی ۵۰۰ کارت مجزا را در حافظه خود دارد.

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها