آسانسورهای هوشمند

آسانسورهای هوشمند

فناوری آسانسورهای هوشمند در حال افزایش است. بیش از ۱۲ میلیون آسانسور در سراسر جهان در حال کار هستند که هر روز بیش از یک میلیارد نفر را جا به جا می کند. این امر آسانسورها را به پرکاربردترین روش حمل و نقل (به مراتب پرکاربردتر از اتومبیل، هواپیما یا هر نوع وسیبه نقلیه ی دیگری) در جهان تبدیل کرده است. این روزها آسانسورهای ساختمان های هوشمند هم به آسانسورهای اسمارت (هوشمند) مجهز شده اندکه دارای فناوری های پیشرفته ای است که افزایش امنیت، بهره وری انرژی و مدیریت موثر جمعیت را به همراه دارد.

در چندین سال گذشته شاهد تحولات زیادی بوده ایم که مطمئناً آینده بازار سیستم هوشمند را رقم خواهد زد.

هوش مصنوعی ، سیستم های متصل به اینترنت و ابتکارات شهر هوشمند در این خلال یک انقلاب خلاقانه در سیستم آسانسور ایجاد خواهد کرد که منجر به نوآوری تکنولوژی های جدید خواهد شد.

گرایشات (ترندهای) آسانسورهای هوشمند درسال ۲۰۱۹

  • اتصال (اتصال به اینترنت): افزایش در اتصالات آینده ی آسانسورهاست. آسانسورهای هوشمند متصل به اینترنت به طور فزاینده ای رایج خواهد شد. تامین کنندگان آسانسور تقریباً نصب این مدل آسانسورها را شروع کرده اند. این فناوری با هشدار دادن به شرکت ها در مورد ایرادات زمانی که ظاهر می شوند یا در شرف توسعه هستند کار می کند و اپراتورهای آسانسور را قادر می سازد در هزینه و زمان تعمیرات صرفه جویی کند.
  • نگه داری پیش بینی ابر (Cloud Predictive Maintenance) : اطلاعات جمع آوری شده به ابر(Cloud) ارسال و آنالیز می شوند. اگر ناهنجاری عملیاتی شناسایی شوند، اطلاعات با تمام داده های قدیمی موجود از کل پایگاه داده آسانسور تامین کنندگان مقایسه می شود. بر اساس این مقایسه انجام شده مشخص می شود که آیا کدهای خوانده شده مشابه نشان داده شده اند که یک جزء در شرف شکست است یا خیر. همه ی این ها در عرض چند ثانیه انجام می شود و مهندسان خدمات پیام هایی را در دستگاه های هوشمند خود بلادرنگ دریافت می کنند که نشان می دهند کدام قطعات باید تعویض شوند. سپس مهندسان می توانند به طور موثر مشکل را قبل از خراب شدن آسانسورها حل و فصل کنند و در نتیجه زمان خرابی را کاهش می دهند. به طور مداوم تمام داده های آسانسور مانند زیر را بررسی و تجزیه و تحلیل می کند:

وضعیت همه ی اجزای تعبیه شده آن چگونه است؟

آسانسور چقدر سریع شتاب می گیرد؟

درب جقدر زود بسته می شود؟

رویال تاچ

 

  • پنل های تاچ تعاملی: تولید کنندگان در حال حاضر پنل های تاچ تعاملی را در آسانسورها برای سرگرمی مسافران، عملکرد نشانگر کابین، نظارت برسیستم و تکنولوژی تماس های ضروری به عنوان معیاری برای سرگرمی مسافران فراهم کرده اند.

 

  • آسانسورهای هوشمند بدون کابل: با کمک نوآوری های بین صنعتی، تامین کنندگان آسانسور آسانسورهای بدون کابل را توسعه داده اند که می توانند به صورت عمودی و افقی حرکت کنند. این آسانسورها معمولاً از پلاستیک تقویت‌شده با فیبر کربن ساخته شده‌اند و با موتورهای خطی کار می‌کنند که می‌توانند کابین‌ها را به سمت بالا و پایین، جلو و عقب و به چپ یا راست روی ریل‌های مغناطیسی حرکت دهند. آسانسورهای بدون کابل در مصرف انرژی کارآمد هستند و اثرات ردپای کربن را به طور چشمگیری کاهش می دهند.

 

  • فن آوری های آسانسور بصری: سازندگان آسانسور فناوری های آسانسوری بصری را برای افزایش تجربه کلی مسافران توسعه داده اند. فناوری‌های آسانسور بصری شامل گروه‌بندی هوشمند و مدل‌های مبتنی بر مقصد با زیبایی‌شناسی مدرن است. فناوری گروه‌بندی هوشمند مسافران را با گروه‌بندی بر اساس اولویت‌های طبقه/منطقه سازمان‌دهی می‌کند. به عنوان مثال، مسافرانی که به همان مقصد می روند تنها به آسانسورهایی اختصاص داده می شوند که به آن گروه از طبقات یا مناطق خدمات رسانی می کنند. این منجر به خدمات بسیار سریعتر و سازماندهی شده بسیار بهتری می شود، یعنی در یک ساختمان ۵۰ طبقه، این گروه بندی هوشمند می تواند زمان کلی سفر را در مقایسه با سیستم های معمولی تا ۴۰ درصد کاهش دهد. همچنین می تواند مصرف انرژی را تا ۲۷ درصد کاهش دهد.

 

  • فناوری ذخیره سازی و بازیابی خودکار خودرو: این از آسانسور و سایر سیستم های مرتبط برای حمل وسایل نقلیه با استفاده از سیستم های بالابر روباتیک استفاده می کند. این یک بازار دست نخورده است که اکثر تامین کنندگان اصلی آن را تحت تسلط ندارند. این تسهیلات به آسانسورهای پیشرفته و متصل برای اجرای کارآمد و مؤثر تأسیسات نیاز دارند. این فناوری با استفاده بهینه از فضا، حداکثر ظرفیت پارکینگ را ارائه می دهد، ایمنی خودرو را تضمین می کند و راحتی را برای مشتریان فراهم می کند. این سیستم های پارکینگ هم برای پروژه های نوسازی و هم برای پروژه های ساخت و ساز جدید استفاده می شود. فن‌آوری‌های پارک خودکار سازگار با محیط‌زیست هستند، زیرا موتورهای خودرو هنگام ذخیره یا بازیابی خودروها در این سیستم پارکینگ خاموش می‌شوند. علاوه بر این، حتی زمان جستجو برای فضاهای پارک به دلیل سیستم روباتیکی که هیچ گونه تعامل انسانی را شامل نمی شود، حذف می شود. این فناوری پارکینگ خودکار برای مناطق پرجمعیت، از جمله پارک‌های تجاری، ایستگاه‌های راه‌آهن، ایستگاه‌های مترو، ساختمان‌های اداری، مراکز تجاری، هتل‌ها و موارد دیگر مناسب است.

 

 

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *