شستی آسانسور مدیا ، در ابعاد بزرگ مدیا ، از جدید محصولات تولید شده توسط شرکت مدیا، آسانسور لوکس و مدرن

محصولات جدید مدیا ( شستی آسانسور طبقات)

شرکت مدیا در راستای نیل به اهداف خود برای کسب رضایت بیش از پیش مشتریان محترم خود مطابق با روال سالهای گذشته اقدام به رونمایی از محصولات جدید خود با ظاهری بسیار مدرن و خاص در زمینه شستی های بیرون کابین آسانسور (شستی طبقات) نموده است تصاویر محصولات را به همراه نام و مشخصات کلی آنها به شرح ذیل می باشد، به زودی این محصولات به منوهای سایت افزوده خواهند شد و تمامی مشخصات فنی آنها از جمله کلید های آسانسور قابل سفارش، نمایشگرهای قابل نصب و استیلهای قابل سفارش به همراه نقشه های فنی این شستی های آسانسور در سایت درج می گردد.

شستی آسانسور بیرون کابین جهت احضار آسانسور به طبقه، در ابعاد ۲ متر و بزرگتر، مناسب لابی های بسیار بزرگ ، لوکس و مدرن، جلوه بخشی متفاوت به لابی ها و ساختمان های اداری، تجاری و مسکونی، سری لومن Lumen

شستی آسانسور مدیا ، در ابعاد بزرگ مدیا ، از جدید محصولات تولید شده توسط شرکت مدیا، آسانسور لوکس و مدرن

شستی بیرون کابین آسانسور، کلید آسانسور، دکمه آسانسور

 

شستی آسانسور بیرون کابین (شستی طبقه) سری SORT ، ظاهر بسیار سنگین و لوکس ، مناسب برای لاکچری ترین ساختمان ها و خاص ترین دکوراسیون های داخلی انواع ساختمان های مسکونی، تجاری و اداری، جدید ترین محصول مدیا

شستی آسانسور مدیا ، در ابعاد بزرگ مدیا ، از جدید محصولات تولید شده توسط شرکت مدیا، آسانسور لوکس و مدرن

شستی بیرون کابین آسانسور، کلید آسانسور، دکمه آسانسور

شستی آسانسور مدیا ، در ابعاد بزرگ مدیا ، از جدید محصولات تولید شده توسط شرکت مدیا، آسانسور لوکس و مدرن

شستی بیرون کابین آسانسور، کلید آسانسور، دکمه آسانسور

شستی آسانسور مدیا ، در ابعاد بزرگ مدیا ، از جدید محصولات تولید شده توسط شرکت مدیا، آسانسور لوکس و مدرن

شستی بیرون کابین آسانسور، کلید آسانسور، دکمه آسانسور

شستی آسانسور BXG

شستی بیرون کابین Landing operating panel یا اختصاراً LOP و یا در بیانی دیگر شستی طبقات سری BXG از تولیدات شرکت مدیا، قابل سفارشی سازی در رنگ ها و کلید های متنوع

کاتالوگ شستی آسانسور مدیا

این کاتالوگ آخرین نسخه ارائه شده از محصولات ( شامل شستی های آسانسور داخل کابین و خارج کابین به همراه تمامی تجهیزات جانبی مورد استفاده از شستی های آسانسور) می باشد. محصولات جدیدتر مدیا از طریق منوی محصولات در همین سایت قابل دسترسی و مشاهده می باشد که در داخل کاتالوگ موجود نمی باشد. لذا جهت مشاهده آنها کافیست روی منوی محصولات کلیک نمایید.

این فایل PDF از طریق لینک فوق قابل دریافت می باشد. جهت دریافت نسخه فیزیکی کاتالوگ می توانید با واحد فروش و بازاریابی شرکت مدیا تماس حاصل فرمایید.

 

 

 

جهت استعلام قیمت شستی های تولید شده می توانید با کارشناسان فروش شرکت مدیا تماس حاصل فرمایید یا از طریق منوی سایت لیست قیمت محصولات را مشاهده نمایید.

 

هزینه تعمیر آسانسور

یکی از اصلی ترین بخش های یک ساختمان چند طبقه آسانسور هیدرولیکی محسوب می شود. فرهنگ آپارتمان نشینی به تغییر سبک زندگی و عادت های قدیمی نیاز دارد. برای همین یک سری قوانین وجود دارد تا با رعایت آن ها ساکنین ساختمان بتوانند در کنار هم با آرامش زندگی کنند.

 یکی از این قوانین رعایت پرداخت هزینه سرویس و نگهداری و تعمیرات آسانسور بین مالک و مستاجر است اما معمولا بین مالک و مستاجر در خصوص هزینه های نصب آسانسور و سرویس و تعمیر آن اختلاف نظر وجود دارد. برای همین در این مقاله از پارس ایمن بالابر سعی داریم به پاسخ این سوال که آیا هزینه تعمیر آسانسور ساختمان بر عهده خود مستاجر می باشد یا مالک ساختمان بایستی آن را پرداخت کند؟ بپردازیم.

علت خرابی آسانسور چیست؟

قبل از اینکه قانون هزینه تعمیر آسانسور در آپارتمان اشاره کنیم، بایستی به بررسی دلایل خرابی آسانسور بپردازیم که علت خرابی را شناسایی می کند و مشخص می شود که دراثر بی توجهی مستاجر به وجود آمده یا فرسودگی طبیعی قطعات باعث این خرابی ها شده است. برای این منظور بایستی با تعمیرکاران پارس ایمن بالابر مشورت کنید تا نسبت به علت این خرابی ها آگاهی کاملی پیدا کنید.

در برخی از موارد به علت بروز مشکلاتی در قطعات داخلی آسانسور یک سری تکان های شدید در داخل کابین آسانسور به وجود می آید که این تکان ها به دلیل خرابی گیربکس بروز می کند. برای رفع این مشکل بایستی هر چه سریعتر برای تعمیرات گیربکس و تعمیرات اساسی آسانسور اقدامات لازم را انجام دهید چون بی توجهی به این مشکل ممکن است باعث سقوط آسانسور و وقوع حادثه شود.

خرابی و عدم کارکرد صحیح وسایل مکانیکی در آسانسور باعث باز نشدن درب آسانسور می شود. در این صورت درب آسانسور باز می ماند یا درب آسانسور بسته شده و باز نمی شود. برای رفع این مشکل بایستی عملکرد قفل دربازکن را بررسی کنید

گاهی نیز کابین در طبقه مورد نظر ایستاده است اما درب اتومات آن باز نمی‌شود . این مشکل به علت چسبیده شدن لته‌های درب اتوماتیک کابین آسانسور به روی ریل‌ها و یا ضعیف شدن موتور سر درب کابین به وجود آمده است که کلیه این موارد بایستی توسط تعمیرکاران آسانسور مورد بازبینی قرار بگیرند.

بعضی اوقات تکان های شدید داخل کابین آسانسور تنها به دلیل خرابی گیربکس به وجود نمی آید، بلکه این خرابی می تواند ایراد در درب آسانسور و برد آن باشد. به علت استهلاک بیش از حد آن به وجود آمده و ورود و خروج آمپر و ولتاژ نامناسب باعث ضعیف شدگی قطعات برد شده است. برای جلوگیری از چنین مشکلی باید به صورت ماهانه برد را رسیدگی و بررسی کنید تا هزینه اضافی بر دوش مستاجر یا مالک نگذارد.

  • استفاده بیش از حد مجاز از ظرفیت آسانسور

بعضی از افراد یک ساختمان برای حمل و انتقال وسایل خود از اسانسور استفاده می کنند که این موضوع باعث ضعیف شدن موتور آسانسور  و بروز اختلالی در کارکرد اسانسور می شود.  در این صورت شخص خاطی چه مالک باشد و چه مستاجر بایستی هزینه های تعمیرات اسانسور را پرداخت کند.

در آسانسورها از دو نوع چشمی استفاده می ‌شود که فتوسل چشمی و فتوسل پرده‌ای هستند. خرابی چشمی آسانسور منجر به توقف ناگهانی و بی مورد آسانسور می شود که این مشکل بیشتر به علت بی توجهی و عدم سرویس به موقع به وجود می آید.  در صورت خرابی چشمی بایستی این قطعه توسط تعمیرکاران آسانسور تعویض شود

اصلی ترین بخشی که ممکن است مشکلات اساسی برای آسانسور ساختمان به وجود بیاورد، خرابی موتور است. در اصل عمده ترین اشکالاتی که در موتور آسانسور رخ می‌ دهد مربوط به خرای گیربکس آن می ‌شود. در صورت بروز این مشکل باید سیم ‌های رابط ، اتصالات، کلیدها، دوشاخه و پریز را چک کنید. چون این کار تخصصی است در چنین مواردی بایستی از تعمیرکاران پارس ایمن بالابر کمک بگیرید. این افراد نشانه های خرابی موتور گیربکس آسانسور را پیدا می کنند و به راحتی به تعمیر آن می پردازند. همچنین برای خرید بالابر نیز میتوانید با این مجموعه تماس بگیرید تا بهترین مشاوره به شما عزیزان در زمینه خرید انواع آسانسور و بالابر داده شود.

هزینه های تعمیرات مربوط به مالک است یا مستاجر؟

در تمام ساختمان ها در زمان اجاره ملک برخی از هزینه های جاری مثل پول آب و برق و گاز یا شارژ ساختمان وجود دارد که بر اساس قانون هزینه تعمیر آسانسور در آپارتمان برعهده مستاجر است که ملزم به پرداخت آن می باشد.

 از آن جایی که مستاجر در زمان اجاره ملک از تمام امکانات ساختمان استفاده می کند هزینه های جزئی،‌ سرویس و نگهداری آسانسور نیز بر عهده مستاجر است .

هزینه های کلی اساسی آسانسور بر عهده کیست؟

آسانسور هم مثل هر وسیله پرکاربرد دیگر مستعد خرابی است با گذشت زمان قطعات آسانسور دچار فرسودگی می شود و به تعمیر و تعویض نیاز پیدا می کند. همان طور که تعمیرات اساسی داخل ساختمان بر عهده مالک است هزینه تعمیر آسانسور نیز برعهده مالک می باشد که شامل بازسازی آسانسور، تعمیر موتور آسانسور، تعمیرات مربوط به تابلو برق بازسازی کابین آسانسور و سایر مواردی که نیاز به هزینه های زیادی دارد، می شود. اگر مالک از انجام آن سر باز زد، بر اساس قانون مستاجر می تواند از آن شکایت کند. پس در مورد نحوه محاسبه هزینه تعمیر آسانسور در آپارتمان و پرداخت این گونه هزینه ها مسئولیتی متوجه مستاجر نیست.

البته هزینه های جزئی برای نگهداری از آسانسور برعهده مستاجر است که همه این موارد در قالب شارژ ساختمان بایستی پرداخت شود.

 چرا هزینه تعمیر آسانسور برعهده مالک است؟

جواب این سوال بسیار است چون تعمیر و تعویض قطعات مهم و اساسی آسانسور باعث افزایش ارزش آسانسور و در نهایت ارتقای ارزش ملک می شود. در برخی از موارد مالک با این هدف، به زیباسازی داخلی آسانسور مثل طرح نقش و نگارهای کف یا دیوارهای کابین می پردازد که بایستی کلیه هزینه ها را خود مالک متقبل شود که این امر کاملا سلیقه ای است.

البته اگر خسارت به آسانسور دراثر بی توجهی مستاجر یا بستگان آن به وجود آمده باشد، این وظیفه از دوش مالک برداشته می شود و مستاجر بایستی کلیه خسارت کامل تعمیر و تعویض قطعات خراب آسانسور را پرداخت کند.

۶ دلیل برای نصب آسانسور در خانه

۶ دلیل برای نصب آسانسور در خانه
اگر می‌خواهید خانه‌تان را در دسترس‌تر کنید و مطمئن شوید که می‌توانید بین تمام سطوح خانه خود حرکت کنید، به خودی خود دلیل خوبی برای نصب آسانسور خانگی است، اما این تنها دلیل نیست.

مزایای آسانسور چیست؟ در اینجا ۶ دلیل عملی برای نصب آسانسور در خانه آورده شده است:

آسانسور دسترسی به خانه شما را بهبود می بخشد
چگونه آسانسور زندگی را آسان تر می کند؟ چه در سنین بالا باشید، چه روی ویلچر هستید، چه کودکانی در کالسکه یا وسایل کمک حرکتی مشابه داشته باشید، اگر پله دارید، رفت و آمد از خانه ممکن است دشوار باشد.

حتی اگر به سختی می توانید مواد غذایی را بین طبقات قرار دهید، یک آسانسور خانگی مطمئن می شود که می توانید به راحتی در خانه حرکت کنید. به جای اینکه مجبور باشید روی پله ها مانور دهید، یک آسانسور خانگی می تواند شما را بین طبقات به طور یکپارچه جابه جا کند.

آسانسور خانگی ایمن تر از پله است
اگر از مشکلات حرکتی رنج می برید، پیمایش از پله ها گاهی اوقات نه تنها دشوار، بلکه خطرناک است. هیچ فایده ای ندارد که هنگام استفاده از پله ها هنگام نصب آسانسور مسکونی، خود را در معرض خطر سقوط قرار دهید، می تواند بسیاری از این خطر را برطرف کند.

حتی اگر خانه شما از قبل ساخته شده باشد، می توان آسانسور را به گونه ای بازسازی کرد که بتوانید با خیال راحت در اطراف خانه حرکت کنید.

با کاهش خطر سقوط در خانه خود با آسانسور، زندگی شادتر و مطمئن تری خواهید داشت با این اطمینان که می توانید با خیال راحت در خانه خود حرکت کنید.

آسانسور خانگی به طور موثر از فضا استفاده می کند

چیزی که بسیاری از مردم فراموش می کنند، یا متوجه نمی شوند، این است که یک آسانسور در واقع می تواند فضای کمتری را نسبت به یک پله معمولی اشغال کند. اگر خانه شما تا سه یا حتی چهار طبقه ارتفاع دارد، فضای زیادی توسط راه پله ها به طور ناکارآمد استفاده می شود.

متأسفانه، این بدان معنا نیست که شما می توانید به طور کامل نیاز به پله را از بین ببرید، زیرا قوانین و مقررات همچنان شما را ملزم به داشتن پله می کند. با این حال، نصب آسانسور خانگی به شما این امکان را می دهد که راه پله خود را تغییر دهید، بنابراین ردپای آن را کاهش می دهد و به شما امکان استفاده بهتر از فضای خود را می دهد.

یک آسانسور ارزش خانه شما را افزایش می دهد
نصب آسانسور در خانه شما البته ارزش آن را افزایش می دهد. البته، ارزش واقعی مواد اولیه آسانسور وجود دارد که به خانه شما اضافه می شود، اما باید ارزش درک شده را نیز به خاطر بسپارید. ارزش درک شده آسانسور به معنای تجمل و دسترسی است که ارزش خانه شما را به طور تصاعدی افزایش می دهد، بیش از ارزش واقعی قیمت.

ممکن است هرگز قصد فروش خانه خود را نداشته باشید، بنابراین بازده پولی که از آسانسور دریافت می کنید ممکن است برای شما جالب نباشد. این خوب است، زیرا ارزش عملی و اجتماعی را نیز دریافت خواهید کرد. ارزش اجتماعی افزوده ای که در میان دوستان و خانواده دریافت خواهید کرد و همچنین ارزشی که برای آسان کردن زندگی خود به دست می آورید بسیار قابل توجه است. بنابراین حتی اگر هرگز خانه خود را نمی فروشید، نصب آسانسور در خانه ارزش آن را دارد.

بالابر خانگی طراحی خانه شما را برجسته و تحسین می کند
آسانسور برای خانه چیست و چه چیزی آنها را با آسانسورهای تجاری متمایز می کند؟ خوب، بر خلاف آسانسورهای تجاری، آسانسور خانگی معمولاً بوتیک‌تر است و با مواد پیشرفته ساخته می‌شود که طراحی داخلی شما را تکمیل می‌کند.

به عنوان یک سرمایه گذاری لوکس برای خانه شما، یک شرکت آسانسور خوب مطمئن می شود که آنها فقط از بهترین مواد استفاده می کنند تا فضای شما بتواند یک “عامل شگفت انگیز” واقعی ارائه دهد.

آسانسور مسکونی خانه شما را در آینده مقاوم خواهد کرد
آیا در حال حاضر در خانه ابدی خود می سازید یا زندگی می کنید؟ اگر چنین است، باید همه چیزهایی را که برای پیشرفت در سال‌های بزرگ‌تر به آن‌ها نیاز دارید، در نظر بگیرید. ممکن است اکنون تناسب اندام و توانمندی داشته باشید، اما این راز نیست که هر چه سن شما بالاتر می رود، تحرک کمتری خواهید داشت.

نصب آسانسور خانگی به شما این اطمینان را می دهد که تا سنین پیری به راحتی و به راحتی در خانه خود حرکت کنید. نصب آسانسور در حال حاضر قبل از نیاز آسان تر خواهد بود، تا زمانی که زمان آن فرا رسید که پله ها مانع هستند، خانه شما آماده شود.

نکاتی که باید قبل از نصب آسانسور خانگی در نظر بگیرید
قبل از نصب آسانسور، باید مطمئن شوید که از تمام پیامدهای آن آگاه هستید. شاید با خود فکر کنید که معایب آسانسور چیست؟ ما نمی گوییم که آنها معایب هستند، چیزهای بیشتری که باید از آنها آگاه بود. آنها عبارتند از:

قیمت بالابر خانگی چقدر است و هزینه نصب آن چقدر است؟
هنگام برنامه ریزی برای آسانسور مسکونی، باید از قیمت و بودجه خود آگاه باشید. به عنوان یک کالای لوکس، بله، قیمت می تواند قابل توجه باشد، اما به دلیل تمام مزایایی که دریافت خواهید کرد، قابل توجیه است. اگر می خواهید در مورد طرح های پرداخت و قیمت آسانسورهای مسکونی صحبت کنید، با یک متخصص صحبت کنید.

 

نکات مهم در نگهداری آسانسور

برای نگهداری اتاق آسانسور چه کنیم؟

اتاق آسانسور نقش مهمی در عملکرد صحیح و ایمنی آسانسور ایفا می‌کند. برای نگهداری اتاق آسانسور، می‌توانید اقدامات زیر را انجام دهید:

  1. تمیزی و بهداشت: اتاق آسانسور باید به طور منظم تمیز شود و پاکیزگی آن حفظ شود.؛ این شامل تمیز کردن کف، دیوارها، سقف و تمام سطوح دیگر اتاق آسانسور است؛ همچنین باید از پاک بودن دستگیره‌ها، دکمه‌ها، صفحه نمایش و سایر قطعات درون اتاق آسانسور اطمینان حاصل کنید.
  2. بررسی و تست سیستم‌ها: سیستم‌های مختلف داخل اتاق آسانسور مانند سیستم روشنایی، تهویه هوا، دستگاه ارتباطی و… باید به طور دوره‌ای بررسی و تست شوند تا از عملکرد صحیح و ایمنی آسانسور اطمینان حاصل شود.
  3. بررسی و تعویض قطعات: قطعاتی مانند لامپ‌های روشنایی، دستگیره‌ها، دکمه‌ها و… ممکن است به دلیل خرابی یا عدم عملکرد صحیح نیاز به تعویض داشته باشند؛ بنابراین باید قطعات مشکل‌دار را تعویض و قطعات نو به جای آنها قرار داد.
  4. ایمنی و آتش‌نشانی: مطمئن شوید که تجهیزات ایمنی موجود در اتاق آسانسور مانند آژیرها، دستگاه‌های اطفاء حریق و سایر وسایل ایمنی بررسی و تست شده و به درستی عمل می‌کنند.
  5. پیگیری نوسازی و به‌روزرسانی: اگر نوسازی یا به‌روزرسانی‌هایی در اتاق آسانسور انجام شده باشد.

منبع: ایسنا