عمده ترین خرابی های آسانسور

عیب یابی آسانسور به دلیل وجود قطعات زیادی که در آن، مورد استفاده قرار می‌گیرد می‌تواند کار مشکل و پیچیده‌ای باشد. چون تعمیرکار آسانسور علاوه بر شناخت قطعات آسانسور باید آگاهی کاملی نسبت به تاثیر متقابل هر کدام از قطعات نسبت بهم داشته باشد. علاوه بر آن، با توجه به تنوع آسانسور‌ها و شرکت‌های تولید کننده در برخی از موارد عیب یابی آسانسور حتی برای تعمیرکاران قدیمی طاقت فرساست.
بررسی گزارش‌های خرابی، موارد زیر را به عنوان معمول‌ترین ایرادات آسانسور نشان می‌دهد:

خرابی سنسورها– شاید خرابی سنسور‌ها نتواند مانعی برای بازشدن درب‌ها ایجاد کند، ولی می‌تواند در عملکرد کلی سیستم آسانسور تاثیر داشته باشد. برنامه بازدید منظم از سنسور‌ها مهمترین عامل در کارکرد منظم آسانسور شماست.

افزایش دما – مخصوصا در فصل تابستان، اگر سیستم‌های تهویه و خنک کننده خوب کار نکنند، دما در درایو و سیستم کنترل می‌تواند تا ۱۰۰ درجه هم برسد که باعث اختلال در عملکرد آسانسور خواهد شد. (دمای عملکرد مناسب در آسانسور از ۵ تا ۴۰ درجه می‌باشد.)
توقف‌های ناگهانی– زمانبندی ها، خطا‌های الکتریکی و معایب الکترونیکی می‌تواند از عوامل عمده این مشکل باشد که یک برنامه سرویس و نگهداری پیشگیرانه منظم تا حد قابل توجهی این ایرادات را برطرف خواهد کرد.تک
زمان انتظار زیاد- (این مورد بیشتر در آسانسور‌های قدیمی مشهود است.) با قدیمی شدن آسانسور‌ها، نقص کارآیی آن‌ها مشهود‌تر می‌شود و هر تکنسین با تجربه‌ای می‌داند با جایگزین کردن تابلوی مدرن‌تر راندمان آسانسور افزایش خواهد یافت.
منبع: برق نیوز
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها