ارزیابی و رسیدگی به علائم خرابی آسانسور

ارزیابی و رسیدگی به آسیب آسانسور
ارزیابی آسیب آسانسور بدون دانش و ابزار مناسب دشوار است. نادیده گرفتن آسیب جزئی آسانسور همچنین می تواند باعث ایجاد مشکلاتی شود که می تواند منجر به تعمیر طولانی و گران قیمت شود. در برخی موارد، حتی ممکن است نیاز به حذف کل آسانسور داشته باشد!

برای جلوگیری از بدتر شدن مشکلات، دانستن علت برخی از مشکلات رایج آسانسور، چگونگی بررسی آنها و نحوه تعمیر آنها بسیار مهم است. برای یادگیری نحوه ارزیابی و حذف مشکلات رایج آسانسور به خواندن مطلب ادامه دهید.

 

https://mediaelevatorpanel.ir/crashes-in-the-elevator/

 

مشکلات رایج و نحوه رفع آنها

توقف های ناگهانی

اگر آسانسور شما به طور ناگهانی متوقف می شود یا اگر فرود ناگهانی و ناگهانی شده است، بازرسی و نگهداری منظم توسط یک متخصص می تواند عملاً این مشکلات را برطرف کند. این مشکلات در صورت رسیدگی به موقع و اجتناب کامل با تعمیر و نگهداری معمول به راحتی قابل حل هستند.

غلاف های فرسوده

در صورت شناسایی یا مشکوک به ساییدگی شیارها، یک تکنسین آسانسور با تجربه می تواند از ابزارهای خاصی استفاده کند که بررسی می کند که قیطون ها به طور یکنواخت پوشیده شده اند. اگر شیارهای فرسوده نادیده گرفته شوند، می‌تواند باعث ساییدگی کابل‌ها شود که به نوبه خود باعث ساییدگی بیشتر شیارها می‌شود. این مشکل ترکیب را می توان با شیار کردن مجدد یا جایگزینی شیارها برطرف کرد.

خرابی برق

قطع برق می تواند ناشی از ولتاژ خیلی زیاد یا خیلی کم باشد. اگر مشکوک به خرابی ولتاژ هستید یا با قطع برق در آسانسور خود مواجه هستید، یک متخصص می تواند از ترموگرافی مادون قرمز برای شناسایی مخزن های ولتاژ استفاده کند. تشخیص مسائل الکتریکی مهم است تا بتوان هر گونه مشکلی را قبل از وقوع خرابی موتور اصلاح کرد، که می‌تواند نیاز به حذف آسانسور داشته باشد.

 

https://mediaelevatorpanel.ir/%d8%b9%db%8c%d8%a8-%db%8c%d8%a7%d8%a8%db%8c-%d8%a8%d8%b1%d9%82-%d8%a2%d8%b3%d8%a7%d9%86%d8%b3%d9%88%d8%b1/

 

آلودگی روغن یا سایش موتور

آلودگی روغن موتور آسانسور ممکن است زمانی ایجاد شود که درزگیرها فرسوده شوند یا آسانسور به درستی روغن کاری نشده باشد. یک تکنسین با تجربه می تواند آنالیز روغن را برای بررسی آلودگی یا سایش موتور انجام دهد، به طوری که می توان آب بندی ها را جایگزین کرد و روش های روغن کاری را قبل از آسیب دائمی به موتور بهبود بخشید.

خرابی بلبرینگ

استفاده از جاذب های القایی می تواند به جلوگیری یا اصلاح خرابی بلبرینگ کمک کند. این جریان ها را جذب می کند و از کل سیستم در برابر خرابی محافظت می کند. با استفاده از این جاذب ها و جلوگیری از مشکلات بلبرینگ می توان خرابی آسانسور را رفع و از آن جلوگیری کرد.

راه دیگر برای فعال بودن در حفظ یاتاقان های آسانسور و در نتیجه موتور و سیستم کلی آسانسور، استفاده از اقدامات لیزری پیشرفته برای تشخیص ناهماهنگی در موتور آسانسور است. این ناهماهنگی می تواند باعث فرسودگی یاتاقان های موتور شود. تشخیص هرگونه ناهماهنگی می تواند از شما در برابر تعمیر و نگهداری یا حذف گران قیمت در آینده محافظت کند.

زمان انتظار آهسته

زمان انتظار به طور فزاینده آهسته ممکن است با تعویض رله قابل رفع باشد. با این حال، این مشکل همچنین می تواند به معنای نیاز به جایگزینی کامل باشد. یک تکنسین آسانسور با تجربه تفاوت را می داند و بازرسی های منظم و تعمیر و نگهداری را در شناسایی و اصلاح هر گونه آسیب احتمالی آسانسور ضروری می کند.

 

https://mediaelevatorpanel.ir/%d8%b9%d9%84%d8%aa-%da%af%db%8c%d8%b1-%da%a9%d8%b1%d8%af%d9%86-%d8%a2%d8%b3%d8%a7%d9%86%d8%b3%d9%88%d8%b1/

 

نگهداری و راه اندازی آسانسورها با قطعات و دستگاه های متحرک بسیار دشوار است. با این حال، رعایت برنامه‌ای از بازرسی‌ها و تعمیر و نگهداری حرفه‌ای می‌تواند به شما کمک کند تا آسیب آسانسور را زودتر تشخیص دهید، به طوری که می‌توان قبل از نیاز به برداشتن، مشکلات را تعمیر کرد. دانستن اینکه چگونه آسیب‌ها می‌توانند بر عملکرد کلی آسانسور شما تأثیر بگذارند، و چگونگی حل مشکلات پیش آمده، در حفظ یکپارچگی و ایمنی آسانسور شما بسیار مهم است.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *